sobota, 6 lipca 2013

Biała herbata / Sat-Vend

Biała herbata – napój przyrządzany z pąków liściowych i młodych listków specjalnej odmiany herbaty chińskiej (Camellia sinensis), zbieranych wczesną wiosna, a następnie suszonych metodą naturalną na słońcu, przez co fermentacja jest minimalna. Listki i pąki liściowe, w odróżnieniu od herbaty zielonej, nie są formowane, zachowując swój naturalny kształt.

Podobnie jak zielona herbata, zawiera polifenole i inne substancje wpływające korzystnie na zdrowie. Tradycyjnie produkowana jest zwłaszcza w na północy chińskiej prowincji Fujian, lecz ostatnio wytwarza się ją również poza Chinami, szczególnie w Indiach.

Wbrew nazwie napój nie jest biały, ma barwę bladożółtą. Smak delikatny, pozbawiony goryczy.Ja właśnie kończe pić swoją białą herbatkę,schłodzona gasi pragnienie w taki upał ,a może z listkiem mięty i lodem smakowałaby jeszcze lepiej? Szkoda,że nie wypróbowałam jej w takiej wersji.Już nieraz zachwalałam te torebki,ale są naprawdę rewelacyjne i pierwszy się raz z takimi spotkałam,wszystkie te sklepowe są za delikatne i się rwą a te nie.

Herbata zaparza się na jasny żółto/pomarańczowy kolorek. W smaku również jest delikatna,bez goryczki.


Polecam i zapraszam Was na FB i stronę firmową Sat-Vend

4 komentarze:

 1. Oj chyba samej białej jeszcze nigdy nie piłam, jedynie w jakiś mieszankach.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie pilam jeszcze takiej..

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja piłam tą herbatkę po raz pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie piłam jeszcze białej :)pora skosztować

  OdpowiedzUsuń