sobota, 8 czerwca 2013

Sałatka z mozarellą i oliwkami

Firma Biolevita zajmuje się rozpowszechnianiem naturalnych olei sałatkowych. Dzięki tłoczeniu na zimno nasze oleje zachowują wartości odżywcze, dostarczają organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz wielu cennych składników odżywczych.
Proponujemy nowatorskie rozwiązanie - dystrybucja w formie małych saszetek (30 ml), co zapewnia zawsze świeży olej i możliwość wykorzystania go w każdym miejscu.

 ******

Oliwka, drzewo oliwneto rodzaj drzewa należący do rodziny oliwkowatych. Zalicza się do niego około 35 gatunków. Drzewa oliwne uprawia się od co najmniej 5500 lat. Została rozpowszechniona w basenie Morza Śródziemnego przez Fenicjan. To mało wymagające i długowieczne drzewko hodowane jest przede wszystkim w basenie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie. Wykorzystuje się liście (surowiec zielarski), drewno i oczywiście oliwki.
Do Polski oliwa z oliwek przybyła wraz z chrześcijaństwem, ale przez całe wieki używano jej tylko do celów liturgicznych - namaszczania niemowląt, królów i zmarłych. Na naszych stołach oliwa z oliwek oraz oliwki zagościły od czasów królowej Bony, która wprowadziła nowe zwyczaje żywieniowe. Oliwki to nie tylko podstawa zdrowej kuchni. Te niepozorne małe owoce kryją w sobie zadziwiające bogactwo składników jakby specjalnie stworzonych do pielęgnacji ciała.






Składniki dzisiejszej sałatki:







Do tego oczywiśćie przyprawy: sól,pieprz,przyprawa do sałatek
Oliwa w smaku jest dobra jak oliwa,opakowanie jest naprawdę bardzo wydajne.
Wygodnie aplikuje się ją z opakowania,wystarczy rozciąć i polać nią sałatkę.
Sałatka wyszła pyszna.


Podalam ją do karkówki z sosem plus gnocchi.

Zapraszam Was oczywiśćie na stronę firmy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz