czwartek, 6 czerwca 2013

I love you
I love You-Herbata czarna Ceylon OP z dodatkiem cukrowych serduszek i kwiatu granatu.
Herbata czarna wciąż jest najpopularniejszym rodzajem herbaty w naszym kraju. Ale nie każdy wie, jak wiele jest jej odmian i jak ją prawidłowo parzyć.Właściwości czarnej herbaty:

- dzięki dużej zawartości teiny działa pobudzająco,

- zawarty w niej fluor chroni zęby przed próchnicą,

- obniża ciśnienie, działa przeciwzakrzepowo, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca,

- wspomaga trawienie, hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym.

Zaparzanie:

1 łyżeczkę suszu zalać wodą o temp. 95 stopni C. Przy parzeniu do 3 min. otrzymujemy napar pobudzający, przy dłuższym - relaksujący. Im drobniejsze listki, tym czas parzenia powinien być krótszy. Do parzenia czarnej herbaty najlepiej używać wody miękkiej (im woda twardsza, tym czas parzenia dłuższy), wyjątkiem jest herbata Assam, którą lepiej parzyć w wodzie twardszej.

Średni czas parzenia herbaty czarnej to 3-4 min.

Moja opinia
Po otwarciu opakowania pierwszą rzeczą która mnie zachwyciła był oczywiście intensywny,bardzo ładny,słodki zapach,kolejną delikatne cukrowe serduszka. Niby taka mała drobnostkka,ale jakże urocza.


Opakowanie jest identyczne jak w przypadku poprzedniej herbatki z tym,że tu torebka jest czerwona. Również widnieje na nim skład i dane  sklepu.
Zaparza się ona bardzo szybko,ma ładny kolorek i intensywny smak,dobrze rozgrzewa,szkoda tylko,że serduszka tak szybko się rozpuszczają.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz